• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Kemer Akademi’den “Sanat İçin Bir Kap Yemek Ver” kampanyası

Müzik ve Dans alanında heryaştan öğrencisine sanat eğitimleri veren ve alanında usta öğreticilerin görev aldığı Kemer Akademi, 2021’in ilk ayında Göktürk Hayvanseverler Derneği ile ortak bir proje başlatacağını duyurdu.

Kemer Akademi tarafından yapılan açıklamada, geleceğin sanatçılarının duyarlı bir birey olarak yaşamlarına devam etmelerini, insan, doğa ve sokak hayvanları konusunda hassas birer birey olmalarını, bizlerin dışında yerküremizi ortak paydada paylaştığımız sokaktaki dostlarımıza karşı azami duyarlılık göstermelerinin gelecekte sanatsal faaliyetlerini olumlu yönde etkileyeceğini ve sanatçı kimliklerini en iyi şekilde ortaya koyarak örnek birer insan yetiştirmeye çalıştıklarının altı çizildi.

Kemer Akademi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müzik ve dans duygusal ve hassas insanların icra edeceği sanat alanlarıdır. Bizler Kemer Akademi olarak öğrencilerimizin yalnızca dans, resim, ya da enstrüman öğrenmelerini istemiyoruz. Saygın birer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, örnek gösterilen bir birey olmalarını arzu ediyoruz. O nedenle öğrencilerimizin ailelerine, yaşadıkları sosyal çevrelerine, ortak yaşam bilincine ve eğitim süreçlerine katkı sağlayacak bir çok noktada kendilerini en iyi şekilde ifade etmelerini ve sanatı hobi olarak değil, özümseyerek bir meslek olarak kabul etmelerinin altını çizmeleri gerektiğini vurguluyoruz.

Hali hazırda yüzlerce öğrencimizin Kemer Akademi’ye yaklaşımı da bu doğrultuda gidiyor. Kemer Akademi çocuk ve genç çğrencilerimiz için yalnızca bir okul olmaktan ziyade, ötesinde bir anlam kazandırdığı için hergün büyük bir coşkuyla eğitimlerini almak üzere geliyorlar. Öğrenci velilerimizin de yaklaşımları bu yönde ve Göktürk, Sarıyer ve Kemerburgaz bölgesinde Kemer Akademi’yi tercih eden aileler, Kemer Akademi’nin yüksek duyarlılık gösterdiği konuları da bilerek ve destekleyerek çocuklarını gönül rahatlılığı ile kaydediyorlar. Bu da yetmiyor, veliler kendileri de bir sanat branşına kaydederek eğitim görmeye başlıyorlar ve bu bizi inanılmaz motive ediyor.

Göktürk Hayvanseverler Derneği’ni destekleyerek, her öğrencimiz adına, bir sokak hayvanına yardım projesini başlatıyoruz

Kemer Akademi, kurulduğu ilk andan beri sokak hayvanlarına ya da muhtaç olan her bir canlıya azami duyarlılık gösteren bir okul. Bu doğrultuda da yeni bir şeyler yapmak ve öğrencilerimizin doğa ve hayvanlara karşı aidiyetlerini artırmak adına, Göktürk’te yer alan Göktürk Hayvanseverler Derneği ile ortak bir projeye başlayacağız.

Projenin başlığı ise “Sanat İçin Bir Kap Yemek Ver” oldu. Ocak ayı süresince Kemer Akademi’ye kaydını sağlayan her bir öğrencimiz adına, Göktürk Hayvanseverler Derneği’ne sokak hayvanları için mama desteği sağlayacağız. Bu konuda projemizin ilk duyulmasının ardından inanılmaz olumlu tepkiler aldık ve projemiz duyulduğu andan itibaren öğrenci ve velilerimizin bizlere sağlamış olduğu olumlu geri dönüşler projemize olan inancımızı daha da güçlendirdi. O nedenle yeni süreçte benzer kampanyalarımıza devam edeceğiz.

29 Aralık 2020 398 okunma ,
kemer-akademi

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Bale’nin Tarihi

İtalya’da Röne an ile başlıyor balenin tarihi; pantomim (pandomim) anatçılarının tiyatro gö terilerinde kullandıkları dan adımlarıyla temeli atılmış Bale, belli figür ve...

Dans Nedir? Neden Önemlidir?

Dan  (Fran ızca: Dan e) ya da bir diğer dille Rak , tüm vücudun bir müzik ritmi eşliğinde e tetikle birlikte çalıştırılabildiği bir gelenek,  anat, bir tedavi şekli veya adece bir...

Müzik Eğitimi Neden Önemlidir?

Son yapılan araştırmalar çocuklarda müzik eğitimi ile diğer biliş el kabiliyetler ara ında güçlü bir bağlantı olduğunu gö teriyor Kanada Ontario’da McMa ter Üniver ite i müzik...